Kód: 86 | Značka: Ancient Wisdom

Esenciálny olej Kadidlo 5% 10ml

Neohodnotené
€2,93 €3,61 Zľava 19 %
Skladom (1 ks)

Kadidlový Éterický Olej sa destiluje parou zo živice stromu Boswellia carterii z čeľade Burseraceae a je tiež známy ako Olibanum. Slovo je odvodené z francúzskeho franku, ktorý znamená bujný. Strom je pôvodom z Blízkeho východu. Kadidlo je považované za symbol božstva.
Tento olej je pre aromaterapiu významný pre svoje upokojujúce vlastnosti, neutralizuje mikróby, pomáha liečiť popáleniny a rany, podporuje regeneráciu buniek, redukuje zjazvenie, minimalizuje strie, znižuje stratu vlhkosti, podporuje hojenie tkanív, redukuje začervenanie, zmierňuje opuch. Pomáha pri hojení rán, vyživuje suchú a predčasne starnúcu pokožku 

Kadidlo éterický olej sa používa na zmiernenie úzkosti, stresu, astmy, bronchitídy, laryngitídy a kašľa. Vyhnite sa používaniu tohto oleja počas tehotenstva!

Starí Egypťania pálili kadidlo a použili ho ako masku na tvár. Spálili živicu na prášok zvaný kohl, používaný na zvýraznenie očí. Najstarší záznam použitia kadidla bol nájdený v hrobovom nápise egyptskej kráľovnej Hatšepsuta z 15. storočia pred naším letopočtom.

Kategória: Esenciálne a vonné oleje
Hmotnosť: 0.04 kg

Latinský názov: Boswellia Carterii
Použitá časť rastlín: Živica
Pôvod: Omán
Metóda extrakcie: Destilácia parou

5% riedenie v hroznovom oleji

 

Upozornenie:
Udržujte mimo dosah detí. Nikdy neužívajte tento olej vnútorne a vyhýbajte sa mu, ak ste tehotná .