Vydymovanie 

Mnohí chorí ľudia chcú byť liečení najdrahšími a najmodernejšími liekmi nevenujúc pozornosť najjednoduchším a najefektívnejším prostriedkom liečby, testovanými v praxi aj desiatky tisíc rokov. Jednou zo starých metód liečby je liečba dymom.

Spomeňte si na históriu ľudstva: v minulosti mnohí pôvodní obyvatelia severu, Sibíri a Ďalekého východu, Mongolska, Kazachstanu, Kirgizska, častí Číny a takmer celej Ameriky žili v jurtách (jurta je prenosné obydlie podobné stanu) a zapaľovali oheň priamo v obydlí. Keď horel otvorený oheň v obydlí, tak tam bol nutne aj dym a to v čase, keď sa tam zdržovali ľudia.

 Dym je antibakteriálnym, antivírusovým, antifungálnym, antiparazitickým prostriedkom. Údenie mäsových a rybích výrobkov sa už dlho používa na dlhodobé uchovávanie potravín. Vrstva, ktorá vznikla pri údení dymom, je silným dezinfekčným a konzervačným prostriedkom.

Mnohí vedci sa v priebehu rokov snažili vyriešiť hádanku o tom, prečo ľudia žijúci v jurtách majú jemnú pokožku, a napriek tomu, že niektorí z nich sa celé mesiace neumývajú, nesprevádza ich nepríjemný zápach, ktorý sprevádza všetkých moderných civilizovaných ľudí, ak sa pravidelne neumývajú. Odpoveď na túto hádanku spočíva v dyme. Objavenie sa nepríjemného zápachu tela je najčastejšie spôsobené plesňovou infekciou. A dym je smrťou pre plesňové infekcie.

V súčasnej dobe sa používajú rôzne dezinfekčné prostriedky na boj proti plesňovým infekciám a v minulosti používali na tieto účely vydymovanie rôznych miestnosti a nemocníc pri epidémiách. Dym je stále jedným z najefektívnejších liekov na Zemi proti stafylokokovým infekciám a na liečbu neliečivých hnisavých rán. V tradičnej čínskej medicíne sa široko používa palinoterapia. Počas tejto procedúry dochádza k prehrievaniu a vydymovaniu postihnutých oblastí kože a chorých oblastí tela dymom z paliny.

 

Dym je široko používaný pri skupinovej a individuálnej liečbe šamanmi v „nanajskej“ medicíne. Zoberie sa kovový hrnček, z vnútra sa namaže živočíšnym tukom a dovnútra sa pridajú liečivé rastliny. Hrnček sa postaví na oheň, alebo sa malým ohňom spáli liečivá rastlina. Dym s hrnčekom je privedený na boľavé miesto, alebo sa dym dýcha. Niekedy sa na tuk nakvapkajú liečivé roztoky, napríklad roztok pivonky, ľalie zlatohlavej, mandžurskej cibule, divého cesnaku, živice z jedľe, prilbice, divokého rozmarínu …

Dymová terapia sa široko používa v čínskej a európskej tradičnej medicíne už od staroveku. Napríklad zmes liečivých rastlín sa zapáli a pacient určitú chvíľu dýcha tento dym. Aby nebolo ťažké vdychovať takýto dym, pridávajú sa do zmesi počas spaľovania voňavé rastliny. Dymová liečba začína testom alergie. Samozrejme, samotný dym je do istej miery škodlivý a mal by sa používať veľmi opatrne a len pod dohľadom, ale vírusy, baktérie, plesne a rôzne parazity sa ho veľmi obávajú. A niekedy je potrebné si vybrať menšie zlo. Vo všeobecnosti sa dymová liečba používa pri rôznych infekciách, akútnych respiračných infekciách, ochoreniach dýchacích ciest, uší, očí, koži, alergiách, chronických a nevyliečiteľných chorobách …

Dym bol vždy známy svojimi očistnými vlastnosťami a z tohto dôvodu sa ruskí ľudia v dávnych dobách saunovali v „čiernej báňe“ (sauna s otvoreným ohniskom) a ženy v nej rodili deti. V takejto „saune“ sa nachádza menej parazitov ako v najčistejšej pôrodnici. „Dymové“ ohnisko nielen zničilo všetky patogénne baktérie, ale vyčistilo miestnosť aj na jemnohmotnej úrovni, čím poskytlo žene a jej dieťaťu pohodlný a bezpečný priestor.

Dymom sa čistili domy, ľudia, zvieratá. S dymom zo živice a liečivých rastlín čistili miestnosti alebo obradné miesta, aby odstránili ťažké energie a naplnili ich tvorivými. Čistiaci dym prispieval k uzdraveniu chorého, obnovoval spánok, upokojoval zmysly ľudí a pripravoval priestor pre obrady.

Pred vydymovaním miestnosti musíte dodržiavať bezpečnostné opatrenia: pripravte si vopred nádobu s pieskom alebo zeminou, kde budete môcť uhasiť byliny. Vodou to nie je dobré robiť, pretože bylinky môžu zle vyschnúť a potom začať hniť. Nenechajte padnúť žeravé uhlíky na ťažko prístupné miesta, lepšie je držať tlejúci zväzok bylín nad varnými nádobami.

Každá bylina má určitú vlastnosť a v procese horenia sa tieto vlastnosti zachovávajú, takže, ak je bylina jedovatá, potom jej dym môže byť rovnako jedovatý. Musíte vždy vedieť, čo prinesiete do ohňa.

Ak je žena tehotná, je potrebné „pracovať“ s dymom opatrne, veľmi nedymiť a dobre vetrať miestnosť, alebo vôbec nevykonávať takýto postup, pretože veľa bylín počas tohto obdobia je kontraindikovaných a dym z nich nie je výnimkou – sledujte aj svoje pocity. Radšej sa prechádzajte viac vonku a vychutnávajte si krásu prírody.

Aj ľudia trpiaci respiračnými chorobami by sa mali vyhýbať spaľovaniu byliniek v interiéri. To však neznamená, že aromatický dym byliniek im nemôže byť k dispozícii. Je potrebné ísť do prírody, jemne položiť hrsť bylín na žeravé uhlie a prechádzať sa okolo ohňa. Tento postup vám pomôže naplniť silou, energiou, osviežiť hlavu a myšlienky.

Ako vydymovať :

Malé množstvo byliniek vložte do tepelne odolnej nádoby na uhlík  (vhodná je vykurovacia piecka ). Dávajte pozor, aby ste sa nepopálili. Umiestnite nádobu nad varnú platňu, alebo iné bezpečné miesto.

Ak používate bylinnú tyčinku, potom so sebou noste malú nádobu s pieskom alebo soľou, aby ste uhasili dymiace byliny v správnom okamihu.

Zapáľte uhlík a  nasypte doňho byliny tak , aby rastliny nehoreli, ale tleli a prejdite s dymiacimi bylinami dom, naplňte ho dymom a vôňou byliniek. Venujte zvláštnu pozornosť okolo okien a dverí, rohom a ťažko prístupným miestam vo vašej domácnosti. Buďte opatrní a ostražití, uistite sa, že uhlíky a iskry neodlietajú z nádoby. 

Môžete tiež dať štipku byliniek do sporáku alebo do krbu na uhlíky, tým vyčistíte nielen svoj dom, ale aj okolie. Po vydymení otvorte okná a riadne vyvetrajte svoj domov. Je dobré spolu s vydymovaním vykonať aj upratovanie domu.

Ak sa rozhodnete zbierať byliny sami, buďte opatrní a ohľaduplní k prírode, neberte viac ako potrebujete. Nalaďte sa na prácu s rastlinami. Vstupujte do lesa v pokojnej nálade a vnútorne požiadajte o povolenie pre túto prácu. Netrhajte zbytočne. Koniec koncov, nie všetky rastliny sa môžu rýchlo obnoviť, niektoré, napríklad, palina a jalovec rastú veľmi pomaly. Ak vidíte, že požadovaný druh rastliny rastie na danom mieste v malom množstve, je lepšie nechať ho na rozmnožovanie a nájsť iné miesto.

Zbierajte bylinky na ekologicky čistom mieste, ďaleko od skládok, ciest a fabrík, aj keď ich beriete len na pálenie.

1. Jalovec – Borievka

Borievka má silný čistiaci potenciál. Dym spálených borievkových ihličiek dokonale pomáha vyrovnať sa s tvormi a vplyvmi z druhého sveta, dokáže očistiť nepriaznivú energetiku v byte.

Borievka môže tiež dobre pomôcť pri odstraňovaní následkov urieknutia. Pomáha zbaviť sa následkov závisti a ohovárania. Niekedy sa stávame obeťami negatívneho vplyvu tvorov z iného sveta. Keď sa to stane, buď sa dostaneme pod ich vôľu, alebo sa bránime a to môže spôsobiť choroby – v tomto prípade pomáha dym z borievky.

Vydymovanie borievkou stimuluje, obnovuje psychickú vyrovnanosť, usmerňuje myšlienky a pocity k ušľachtilým cieľom. Eliminuje stresové reakcie a deštruktívne emócie: podráždenosť, agresivitu. Zabraňuje šíreniu infekčných chorôb, čistí a osviežuje vzduch, zjasňuje zmysly, dáva vnútornú silu v dňoch, keď nie všetko funguje.

2. Palina

Palina pomáha čistiť “atmosféru” nielen z mentálnej špiny, ale aj z irelevantných vonkajších vplyvov, vašich vlastných negatívnych myšlienok, alebo myšlienok niekoho iného. V šamanských praktikách sa palina používa aj pri príprave priestoru pre šamanskú prácu, na zlepšenie koncentrácie a na otvorenie schopnosti jasnozrivosti a predpovedanie budúcnosti. Palina sa používa aj na vydymovanie chorej domácnosti, pretože dokonale neutralizuje negatívnu energiu. Ak zavesíte vetvičku paliny na vchodové dvere alebo ju vložíte do vázy, bude to pomáhať pri ochrane vášho domova.

3. Tymián

Hlavnou oblasťou tejto byliny je jej vplyv na plodnosť. Tymián je schopný vrátiť plodnosť do pôdy, zvierat, rastlín, ľudí.

Vydymovanie pomocou tymiánu upokojuje nervový systém, umožňuje vám nájsť riešenie zložitého problému, odstraňuje činnosť energetických upírov. Tymián tiež pomáha pred urieknutím, upokojuje ducha domu a vyháňa poltergeista (keď násilný duch vydáva v noci hluk, dusí spiacich domácich).

Na dedinách sa táto bylina často používala na vydymovanie priestorov pre zvieratá a kráv po otelení, vydymovanie mliečnych nádob, loveckého náradia a tiež chorých miest a vystrašených detí.

 

5. Šalvia

Šalvia patrí medzi najsilnejšie čističe. Dym zo šalvie odvádza negatívne energie, ktoré vznikajú v dôsledku hádok, ťažkých emocionálnych zážitkov, čistí priestor, ničí rovnako dobre mentálne aj emocionálne škodlivé formy. Po šalvii sa odporúča použiť palinu.

6. Ľubovník bodkovaný

Ľubovník spoľahlivo chráni pred negatívnymi entitami a urieknutím, pretože je to jedna z najmocnejších anti-démonických rastlín, chráni dom pred negatívnymi energiami a útokmi zlých ľudí, čistí priestor nielen pred škodlivými vibráciami a vrstvami negatívnych energií, ale aj pred prítomnosťou zlých duchov.

 

8. Pamajorán

Pamajorán sa využíva aj pri vydymováni psychicky chorých pacientov.

9. Žihľava

Žihľava je agresívny ochranca, ktorý nielen absorbuje následky škodlivej mágie, ktorou ste vy alebo váš domov utrpeli, ale ich aj dokáže presmerovať späť k pôvodcovi. Preto sa odporúča vydymovať veci a priestory, ku ktorým neprajníci pociťujú závisť. Ochrana je založená na princípe ničenia a odporu voči negatívnej mágii. To znamená, že nebude chrániť pred nešťastiami zapríčinenými osudom alebo svojou nedbanlivosťou, ale zničí čary iných ľudí, vyženie zlých duchov a pomáha odstrániť urieknutie.

10. Rozmarín

Rozmarín chráni pred urieknutím, prispieva k návratu záujmu o život a rozvoji intuície. Vydymovanie rozmarínom pomáha udržať lásku a pokoj v dome.

Dym všetkých týchto rastlín má čistiace vlastnosti a pomáha vyrovnať sa s chorobou. Je dobré vydymiť miestnosť po ťažkej konverzácii, hádke, ak je dieťa bezdôvodne znepokojené, je cítiť úzkosť, únik energie a tiež, ak je v dome chorá osoba alebo zviera. Je dobré vykonať vydymovanie pred spaním, ako aj ráno, po prebudení, najmä ak ste mali ťažké sny. Príroda vždy príde na pomoc, ale je potrebné pripomenúť, že je zbytočné spoliehať sa len na byliny.

Vonné tyčinky Noor Oud  - Krištáľ
Vonné tyčinky Noor Oud - Krištáľ
€2,10

  Rozprávkovo exotická vôňa Oudu je na Strednom východe po stáročia cenená. Oud (v arabčine "Oudh") je vzácny olej nachádzajúci sa v živicovom jadre stromu Aquilaria z juhovýchodnej Ázie.  Tieto tyčinky sú pozvánkou k objavovaniu kúzla Orientu.

Skladom  (> 5 ks)
Detail
Kód: 975
Vonné tyčinky Palo Santo+Borovica
Vonné tyčinky Palo Santo+Borovica
€2,50
€2,25
(–10 %)

Vonné Tyčinky - Palo Santo + Borovica sú vyrobené ručne v Indii s krásnymi exotickými vôňami. Balenie v ozdobných krabičkách.   

Skladom  (> 5 ks)
Detail
Kód: 563
7 čakier
Vonné tyčinky siedmych čakier
€6,19

Vonné tyčinky siedmych čakier sú určené na harmonizáciu energetických centier tela . Poruchy , bloky a deformácie čakier sa prejavujú na fyzickej úrovni tela ako choroby , zlé medziľudské vzťahy alebo ťažké životné situácie.  Pokiaľ sú všetky čakry vyčistené , odblokované a v harmónii , je aj život človeka harmonický.

Skladom  (3 ks)
Detail
Kód: 410
spa
Vonné tyčinky Spa
€1,30

Vonné tyčinky na báze dreveného uhlia 20cm doba horenia cca 30 min. Vôňa: Jemná vôňa spa . Balenie : 20ks

Skladom  (5 ks)
Detail
Kód: 980
tyč myrha
Vonné tyčinky Tribal - Myrha
€2,50
€2,25
(–10 %)

Vonné Tyčinky - Myrha sú vyrobené ručne v Indii s krásnymi exotickými vôňami. Balenie v ozdobných krabičkách.   

Skladom  (3 ks)
Detail
Kód: 206
tyč palo
Vonné tyčinky Tribal - Palo Santo
€2,50
€2,25
(–10 %)

Vonné Tyčinky - Palo Santo sú vyrobené ručne v Indii s krásnymi exotickými vôňami. Balenie v ozdobných krabičkách.   

Skladom  (1 ks)
Detail
Kód: 200
tyč šalvia
Vonné tyčinky Tribal- Biela šalvia
€2,50
€2,25
(–10 %)

Vonné Tyčinky - Biela Šalvia sú vyrobené ručne v Indii s krásnymi exotickými vôňami. Balenie v ozdobných krabičkách.   

Skladom  (> 5 ks)
Detail
Kód: 203
benzoin 2
Vonné tyčinky Vedic - Benzoin
€1,69

Vonné tyčinky s vôňou Benzoin. Sú vyrobené v historickom meste Jaipur.  

Skladom  (> 5 ks)
Detail
Kód: 976
1219357fed33efb459c065796c3641a2ab74e6caea4c76d6c7ff8fa868b63685
Vonné tyčinky Višňa - Vanilka
€1,60

Vonné tyčinky na báze dreveného uhlia 20cm doba horenia cca 30 min. Jarná vôňa Višne s Vanilkou  Balenie : 20ks

Skladom  (3 ks)
Detail
Kód: 996
7 čakier
Vykurovací zväzok 7 čakier - biela šalvia 10cm
€13,78
€8,82
(–36 %)

  Biela šalvia je jednou z najsilnejších rastlín na čistenie a žehnanie.

Skladom  (1 ks)
Detail
Kód: 191
biela šalvia
Vykurovací zväzok biela šalvia 10cm
€8,33
€7,50
(–10 %)

Salvia Apiana tiež známa ako šamanská, je rozšírená medzi domorodými obyvateľmi Strednej Ameriky, ktorí sa venujú šamanizmu.   

Skladom  (4 ks)
Detail
Kód: 179
šalvia + levandula
Vykurovací zväzok biela šalvia a levanduľa 10cm
€10,44
€6,68
(–36 %)

Biela šalvia je široko rozšírená medzi domorodými obyvateľmi Strednej Ameriky, ktorí sa venujú šamanizmu. Je to posvätná bylina používaná šamanmi po celé storočia na očistné obrady. Týmto sa vyčistí nielen prostredie v ktorom žijete, ale aj myseľ so všetkými jej myšlienkami. Biela šalvia má prenikavú štipľavú vôňu. Vedecký výskum ukázal, že po spálení tejto byliny sa rozpadlo 94% baktérií v miestnosti. V tomto zmysle je biely šalvia čistiacou metódou, ktorá dokonca mení stav vedomia. Rastlina rastie na pobreží Mexika a Kalifornie. Šalvia má veľmi štipľavý zápach, ktorý možno opísať ako korenený. Nie každý cíti túto vôňu ako príjemnú, a preto sa na rozdiel od iných vôní hodnotí skôr pre svoju funkčnosť. Šalvia sa používa aj proti hmyzu a komárom. V tomto prípade je šalvia obohatená o blahodárne účinky levandule.  Použitie je pomerne jednoduché. Zväzok sa zapáli, krátko nechá rozhorieť, plameň sa sfúkne a nechá tlieť vo vykurovacej nádobke napr. v mušli, tanieriku alebo v miske z nehorľavého materiálu. Dym z kadidla môžete rukou alebo perím rozptýliť po miestnosti.  Po rituále môžete tlejúci koniec odstrihnúť, nechať dohorieť a zbytok zväzku použiť nabudúce. Dĺžka zväzku je 10cm.

Skladom  (1 ks)
Detail
Kód: 182
Hore
Ďalšie produkty
62 položiek celkom