Himalájska soľ do kúpeľa

Neohodnotené
Drvená soľ z Himalájí určená nielen na kúpeľ. Rýchlo rozpustná, bez arómy. Čisto založená na prírodnej báze. Pomáha k zjemneniu pokožky ako aj na rôzne druhy ekzémov.
V balíčku je cca 1 kg soli.

 

Dostupnosť Skladom (4 ks)
Kód: 545
€3,40
Himalájska soľ do kúpeľa
Neohodnotené
Himalájska soľ do kúpeľa
Tip
 

Himalájska soľ je veľmi vhodná na soľný kúpeľ. Takýto kúpeľ sa môže vyrovnať aj trojdňovej pôstnej detoxikačnej kúre. Odporúča sa, aby kúpeľ trval cca 30 min. a malo by ísť aspoň o 1 %-ný roztok (napríklad na 100 l vaňu je potrebný aspoň 1 kg himalájskej soli). Je možné použiť aj vyššiu koncentráciu, pri otvorených ranách však vždy spočiatku nižšiu: 2 – 3%. Vhodná teplota vody je asi 37°C. Nie je vhodné popri tom používať akékoľvek saponáty či mydlo. Po kúpeli sa neoplachuje, len si telo utrieme. Je žiadúce si po kúpeli aj 1 hodinu oddýchnuť. Soľný kúpeľ sa odporúča aj pri suchej pokožke. Soľné kúpele je možné aplikovať podľa potreby aj podľa nálady.

Kúpeľ z himalájskej soli je teda veľmi vhodný pre detoxikáciu organizmu, pri prekyslení, pre zaktivovanie homeostázy (vnútornej rovnováhy organizmu), pri suchej alebo aj mastnej pokožke, pomáha tiež pri problémoch ako je: neurodermatitída, psoriáza, bradavice, plesne na nohách, popraskaná koža, pri gynekologických zápalových ochoreniach a bakteriálnych infekciách (napríklad pri suchej pošve môže pomôcť: denne 3%-ný sedací kúpeľ). Kúpeľ z himalájskej soli tiež môže pomôcť pri strese, vyčerpanosti a poruchách spánku.

Dodatočné parametre

Kategória: Kozmetika
Hmotnosť: 1 kg