Vonné tyčinky a kadidlá

Vydymovanie 

Mnohí chorí ľudia chcú byť liečení najdrahšími a najmodernejšími liekmi nevenujúc pozornosť najjednoduchším a najefektívnejším prostriedkom liečby, testovanými v praxi aj desiatky tisíc rokov. Jednou zo starých metód liečby je liečba dymom.

Spomeňte si na históriu ľudstva: v minulosti mnohí pôvodní obyvatelia severu, Sibíri a Ďalekého východu, Mongolska, Kazachstanu, Kirgizska, častí Číny a takmer celej Ameriky žili v jurtách (jurta je prenosné obydlie podobné stanu) a zapaľovali oheň priamo v obydlí. Keď horel otvorený oheň v obydlí, tak tam bol nutne aj dym a to v čase, keď sa tam zdržovali ľudia.

 Dym je antibakteriálnym, antivírusovým, antifungálnym, antiparazitickým prostriedkom. Údenie mäsových a rybích výrobkov sa už dlho používa na dlhodobé uchovávanie potravín. Vrstva, ktorá vznikla pri údení dymom, je silným dezinfekčným a konzervačným prostriedkom.

Mnohí vedci sa v priebehu rokov snažili vyriešiť hádanku o tom, prečo ľudia žijúci v jurtách majú jemnú pokožku, a napriek tomu, že niektorí z nich sa celé mesiace neumývajú, nesprevádza ich nepríjemný zápach, ktorý sprevádza všetkých moderných civilizovaných ľudí, ak sa pravidelne neumývajú. Odpoveď na túto hádanku spočíva v dyme. Objavenie sa nepríjemného zápachu tela je najčastejšie spôsobené plesňovou infekciou. A dym je smrťou pre plesňové infekcie.

V súčasnej dobe sa používajú rôzne dezinfekčné prostriedky na boj proti plesňovým infekciám a v minulosti používali na tieto účely vydymovanie rôznych miestnosti a nemocníc pri epidémiách. Dym je stále jedným z najefektívnejších liekov na Zemi proti stafylokokovým infekciám a na liečbu neliečivých hnisavých rán. V tradičnej čínskej medicíne sa široko používa palinoterapia. Počas tejto procedúry dochádza k prehrievaniu a vydymovaniu postihnutých oblastí kože a chorých oblastí tela dymom z paliny.

 

Dym je široko používaný pri skupinovej a individuálnej liečbe šamanmi v „nanajskej“ medicíne. Zoberie sa kovový hrnček, z vnútra sa namaže živočíšnym tukom a dovnútra sa pridajú liečivé rastliny. Hrnček sa postaví na oheň, alebo sa malým ohňom spáli liečivá rastlina. Dym s hrnčekom je privedený na boľavé miesto, alebo sa dym dýcha. Niekedy sa na tuk nakvapkajú liečivé roztoky, napríklad roztok pivonky, ľalie zlatohlavej, mandžurskej cibule, divého cesnaku, živice z jedľe, prilbice, divokého rozmarínu …

Dymová terapia sa široko používa v čínskej a európskej tradičnej medicíne už od staroveku. Napríklad zmes liečivých rastlín sa zapáli a pacient určitú chvíľu dýcha tento dym. Aby nebolo ťažké vdychovať takýto dym, pridávajú sa do zmesi počas spaľovania voňavé rastliny. Dymová liečba začína testom alergie. Samozrejme, samotný dym je do istej miery škodlivý a mal by sa používať veľmi opatrne a len pod dohľadom, ale vírusy, baktérie, plesne a rôzne parazity sa ho veľmi obávajú. A niekedy je potrebné si vybrať menšie zlo. Vo všeobecnosti sa dymová liečba používa pri rôznych infekciách, akútnych respiračných infekciách, ochoreniach dýchacích ciest, uší, očí, koži, alergiách, chronických a nevyliečiteľných chorobách …

Dym bol vždy známy svojimi očistnými vlastnosťami a z tohto dôvodu sa ruskí ľudia v dávnych dobách saunovali v „čiernej báňe“ (sauna s otvoreným ohniskom) a ženy v nej rodili deti. V takejto „saune“ sa nachádza menej parazitov ako v najčistejšej pôrodnici. „Dymové“ ohnisko nielen zničilo všetky patogénne baktérie, ale vyčistilo miestnosť aj na jemnohmotnej úrovni, čím poskytlo žene a jej dieťaťu pohodlný a bezpečný priestor.

Dymom sa čistili domy, ľudia, zvieratá. S dymom zo živice a liečivých rastlín čistili miestnosti alebo obradné miesta, aby odstránili ťažké energie a naplnili ich tvorivými. Čistiaci dym prispieval k uzdraveniu chorého, obnovoval spánok, upokojoval zmysly ľudí a pripravoval priestor pre obrady.

Pred vydymovaním miestnosti musíte dodržiavať bezpečnostné opatrenia: pripravte si vopred nádobu s pieskom alebo zeminou, kde budete môcť uhasiť byliny. Vodou to nie je dobré robiť, pretože bylinky môžu zle vyschnúť a potom začať hniť. Nenechajte padnúť žeravé uhlíky na ťažko prístupné miesta, lepšie je držať tlejúci zväzok bylín nad varnými nádobami.

Každá bylina má určitú vlastnosť a v procese horenia sa tieto vlastnosti zachovávajú, takže, ak je bylina jedovatá, potom jej dym môže byť rovnako jedovatý. Musíte vždy vedieť, čo prinesiete do ohňa.

Ak je žena tehotná, je potrebné „pracovať“ s dymom opatrne, veľmi nedymiť a dobre vetrať miestnosť, alebo vôbec nevykonávať takýto postup, pretože veľa bylín počas tohto obdobia je kontraindikovaných a dym z nich nie je výnimkou – sledujte aj svoje pocity. Radšej sa prechádzajte viac vonku a vychutnávajte si krásu prírody.

Aj ľudia trpiaci respiračnými chorobami by sa mali vyhýbať spaľovaniu byliniek v interiéri. To však neznamená, že aromatický dym byliniek im nemôže byť k dispozícii. Je potrebné ísť do prírody, jemne položiť hrsť bylín na žeravé uhlie a prechádzať sa okolo ohňa. Tento postup vám pomôže naplniť silou, energiou, osviežiť hlavu a myšlienky.

Ako vydymovať :

Malé množstvo byliniek vložte do tepelne odolnej nádoby na uhlík  (vhodná je vykurovacia piecka ). Dávajte pozor, aby ste sa nepopálili. Umiestnite nádobu nad varnú platňu, alebo iné bezpečné miesto.

Ak používate bylinnú tyčinku, potom so sebou noste malú nádobu s pieskom alebo soľou, aby ste uhasili dymiace byliny v správnom okamihu.

Zapáľte uhlík a  nasypte doňho byliny tak , aby rastliny nehoreli, ale tleli a prejdite s dymiacimi bylinami dom, naplňte ho dymom a vôňou byliniek. Venujte zvláštnu pozornosť okolo okien a dverí, rohom a ťažko prístupným miestam vo vašej domácnosti. Buďte opatrní a ostražití, uistite sa, že uhlíky a iskry neodlietajú z nádoby. 

Môžete tiež dať štipku byliniek do sporáku alebo do krbu na uhlíky, tým vyčistíte nielen svoj dom, ale aj okolie. Po vydymení otvorte okná a riadne vyvetrajte svoj domov. Je dobré spolu s vydymovaním vykonať aj upratovanie domu.

Ak sa rozhodnete zbierať byliny sami, buďte opatrní a ohľaduplní k prírode, neberte viac ako potrebujete. Nalaďte sa na prácu s rastlinami. Vstupujte do lesa v pokojnej nálade a vnútorne požiadajte o povolenie pre túto prácu. Netrhajte zbytočne. Koniec koncov, nie všetky rastliny sa môžu rýchlo obnoviť, niektoré, napríklad, palina a jalovec rastú veľmi pomaly. Ak vidíte, že požadovaný druh rastliny rastie na danom mieste v malom množstve, je lepšie nechať ho na rozmnožovanie a nájsť iné miesto.

Zbierajte bylinky na ekologicky čistom mieste, ďaleko od skládok, ciest a fabrík, aj keď ich beriete len na pálenie.

1. Jalovec – Borievka

Borievka má silný čistiaci potenciál. Dym spálených borievkových ihličiek dokonale pomáha vyrovnať sa s tvormi a vplyvmi z druhého sveta, dokáže očistiť nepriaznivú energetiku v byte.

Borievka môže tiež dobre pomôcť pri odstraňovaní následkov urieknutia. Pomáha zbaviť sa následkov závisti a ohovárania. Niekedy sa stávame obeťami negatívneho vplyvu tvorov z iného sveta. Keď sa to stane, buď sa dostaneme pod ich vôľu, alebo sa bránime a to môže spôsobiť choroby – v tomto prípade pomáha dym z borievky.

Vydymovanie borievkou stimuluje, obnovuje psychickú vyrovnanosť, usmerňuje myšlienky a pocity k ušľachtilým cieľom. Eliminuje stresové reakcie a deštruktívne emócie: podráždenosť, agresivitu. Zabraňuje šíreniu infekčných chorôb, čistí a osviežuje vzduch, zjasňuje zmysly, dáva vnútornú silu v dňoch, keď nie všetko funguje.

2. Palina

Palina pomáha čistiť “atmosféru” nielen z mentálnej špiny, ale aj z irelevantných vonkajších vplyvov, vašich vlastných negatívnych myšlienok, alebo myšlienok niekoho iného. V šamanských praktikách sa palina používa aj pri príprave priestoru pre šamanskú prácu, na zlepšenie koncentrácie a na otvorenie schopnosti jasnozrivosti a predpovedanie budúcnosti. Palina sa používa aj na vydymovanie chorej domácnosti, pretože dokonale neutralizuje negatívnu energiu. Ak zavesíte vetvičku paliny na vchodové dvere alebo ju vložíte do vázy, bude to pomáhať pri ochrane vášho domova.

3. Tymián

Hlavnou oblasťou tejto byliny je jej vplyv na plodnosť. Tymián je schopný vrátiť plodnosť do pôdy, zvierat, rastlín, ľudí.

Vydymovanie pomocou tymiánu upokojuje nervový systém, umožňuje vám nájsť riešenie zložitého problému, odstraňuje činnosť energetických upírov. Tymián tiež pomáha pred urieknutím, upokojuje ducha domu a vyháňa poltergeista (keď násilný duch vydáva v noci hluk, dusí spiacich domácich).

Na dedinách sa táto bylina často používala na vydymovanie priestorov pre zvieratá a kráv po otelení, vydymovanie mliečnych nádob, loveckého náradia a tiež chorých miest a vystrašených detí.

 

5. Šalvia

Šalvia patrí medzi najsilnejšie čističe. Dym zo šalvie odvádza negatívne energie, ktoré vznikajú v dôsledku hádok, ťažkých emocionálnych zážitkov, čistí priestor, ničí rovnako dobre mentálne aj emocionálne škodlivé formy. Po šalvii sa odporúča použiť palinu.

6. Ľubovník bodkovaný

Ľubovník spoľahlivo chráni pred negatívnymi entitami a urieknutím, pretože je to jedna z najmocnejších anti-démonických rastlín, chráni dom pred negatívnymi energiami a útokmi zlých ľudí, čistí priestor nielen pred škodlivými vibráciami a vrstvami negatívnych energií, ale aj pred prítomnosťou zlých duchov.

 

8. Pamajorán

Pamajorán sa využíva aj pri vydymováni psychicky chorých pacientov.

9. Žihľava

Žihľava je agresívny ochranca, ktorý nielen absorbuje následky škodlivej mágie, ktorou ste vy alebo váš domov utrpeli, ale ich aj dokáže presmerovať späť k pôvodcovi. Preto sa odporúča vydymovať veci a priestory, ku ktorým neprajníci pociťujú závisť. Ochrana je založená na princípe ničenia a odporu voči negatívnej mágii. To znamená, že nebude chrániť pred nešťastiami zapríčinenými osudom alebo svojou nedbanlivosťou, ale zničí čary iných ľudí, vyženie zlých duchov a pomáha odstrániť urieknutie.

10. Rozmarín

Rozmarín chráni pred urieknutím, prispieva k návratu záujmu o život a rozvoji intuície. Vydymovanie rozmarínom pomáha udržať lásku a pokoj v dome.

Dym všetkých týchto rastlín má čistiace vlastnosti a pomáha vyrovnať sa s chorobou. Je dobré vydymiť miestnosť po ťažkej konverzácii, hádke, ak je dieťa bezdôvodne znepokojené, je cítiť úzkosť, únik energie a tiež, ak je v dome chorá osoba alebo zviera. Je dobré vykonať vydymovanie pred spaním, ako aj ráno, po prebudení, najmä ak ste mali ťažké sny. Príroda vždy príde na pomoc, ale je potrebné pripomenúť, že je zbytočné spoliehať sa len na byliny.

prechádzka lesm
€2,45

Vonný olej  s dlhotrvajúcou očarujúcou vôňou lesa. 

Kód: 655
Archanjel Gabriel
Archanjel Gabriel 20g
Skladom (2 ks)
€4,50

Kadidlová zmes Archanjel Gabriel je jednou z dvoch prvotriednych vôní z kolekcie Archanjelov. Kompozícii dominujú výrazné a pikantné akordy vzácnej myrhy, ktoré spolu s...

Kód: 1373
Archanjel Michael
Archanjel Michael 20g
Skladom (1 ks)
€4,50

Archanjel Michael je jednou z dvoch prvotriednych vôní z kolekcie Archanjelov. Kompozícii vône dominujú orientálne akordy zmyselného bieleho pižma, ktoré sa vyznačuje silnými...

Kód: 1370
Bazilika
Bazilika 20g
Skladom (1 ks)
€4,50

Zmes kadidiel  Bazilika  Vonná zmes čierneho a zlatého kadidla (niekoľkých druhov rodu Boswelia) a 100%prírodných esenciálnych olejov . Ľahká balzamická vôňa vzácnej Ambry ,...

Kód: 1361
Červená vydymovacia piecka z mastenca
€38,25 –9 %
€34,43

Červená vydymovacia piecka z mastenca . 

Kód: 287
dr.krv
Dračia krv 10g
Skladom (2 ks)
€7,70

Dračia krv sa pri vydymovaní vyznačuje jasným, šarlátovo sfarbeným dymom , ktorý má mimoriadne silne očistné a okamžité účinky .

Kód: 314
15453 1 dracia krv a jemen 20g vykurovacia latka
Dračia krv kúsky
Skladom (2 ks)
€4,50

Dračia krv sa pri vydymovaní vyznačuje jasným, šarlátovo sfarbeným dymom , ktorý má mimoriadne silne očistné a okamžité účinky .

Kód: 1499
Vanilka
€3,99

Magnólia je oslnivá kráska s prekrásnymi kvetmi a jedinečnou , sladko-ovocnou a ľahko pikantnou kvetinovou vôňou, ktorá sa vyznačuje ukľudňujúcimi účinkami. Osviežuje ducha a...

Kód: 414
jantar
Jantár - živica
Skladom (5 ks)
€6,10

Jantár má posilňujúce účinky pri únave , vyčerpaní a nervovom napätí .

Kód: 308
kvet života
€18,50

Moderná kadidelnica v minimalistickom štýle . Používa sa na vydymovanie všetkých druhov bylín a živíc  na uhlíku .   

Kód: 1287
Kadidelnica smaltovaná modrá
€14,10 –10 %
€12,69

Kadidelnica smaltovaná s mosadznou mriežkou . Používa sa na vydymovanie všetkých druhov bylín a živíc  na uhlíku .   

Kód: 284
mastek pentagram
€28,50

Masívna kadidelnica z mastenca s pentagramom

Kód: 1288
464w800
€5,20

Výberová zmes živíc z rodu Boswellia - kadidla a myrhy . Vyznačuje sa silnými antistresovými účinkami , ukľudňuje myseľ, harmonizuje telo aj ducha. 

Kód: 1518
kopál
€3,60

Živica kopál pôsobí prečisťujúcim a osviežujúcim dojmom.  Pozdvihuje náladu . 

Kód: 398
hm maly
€15,50

Aragonit je kameň  ktorý tíši vnútorný nepokoj , dodáva energiu a rozohrieva telo .

Kód: 302
onyx maž
Mažiar z Ónyxu
Skladom (1 ks)
€15,50

Ónyx je ochranný a uzemňujúci kameň.  Prináša vytrvalosť a životnú silu.

Kód: 1289
473w800
€2,40

Jemný , kremenný piesok je ideálny ako izolant tepla vo vydymovacích miskách a kadidelniciach . Jedná sa o piesok z mora, ktorý pri vydymovaní zastupuje element vody a tým...

Kód: 1498
myrha
Myrha jemne mletá 20g
Skladom (5 ks)
€5,60

Používajte ju pre uvoľnenie , liečenie , harmonizáciu a meditáciu.   

Kód: 323
9al5ucs3b8je
€9,90

Palo santo má pri vydymovaní príjemnú a upokojujúcu vôňu .  Výrazne sladká , exotická vôňa s jemným podtónom kokosu pôsobí ako balzam na unavenú a zranenú dušu.

Kód: 1500
piesok nefrit
€2,70

Jemný , kremenný piesok s nefritom vysokej kvality pochádzajúcim z Afriky . Kameň , ktorý priťahuje lásku a peniaze .  

Kód: 299
piesok do kadidelnic s pyritom
€2,40

Jemný  piesok s pyritom z Peru  . Pyrit je liečivý kameň, ktorý chráni pred úrazmi , chorobami a nebezpečenstvom. Harmonizuje a zvyšuje energiu. Chráni pred úzkosťami a...

Kód: 1497
piesik s ruž
€2,50

Jemný , kremenný piesok s ruženínom vysokej kvality pochádzajúcim z Madagaskaru . Ruženín je kameňom nepodmienečnej lásky .

Kód: 296
rituál
€4,20

Živica Rituál sa vydymuje pre získanie praktických skúseností . Posilňuje sebavedomie .

Kód: 1349
uhlíky
€2,40

Rýchlozápalné uhlíky priemer 4cm - balenie 10ks  , sú určené na vydymovanie a do vodných fajok.  

Kód: 293
lipovy kvet 500x555
€2,99 –23 %
€2,30

Vonný olej Lipový kvet. Sýta vôňa vonných olejov je vhodná na prevoňanie vzduchu v miestnostiach alebo v aute. Vhodné do aromalámp. Objem: 10 ml.

Kód: 1555
cuba 500x555
€2,99

Vonný olej Cuba. Sýta vôňa vonných olejov je vhodná na prevoňanie vzduchu v miestnostiach alebo v aute. Vhodné do aromalámp. Objem: 10 ml.

Kód: 1559
cas adventu 500x555
€2,99

Vonný olej Čas adventu. Sýta vôňa vonných olejov je vhodná na prevoňanie vzduchu v miestnostiach alebo v aute. Vhodné do aromalámp. Objem: 10 ml.

Kód: 1563
divoka visna 500x555
€2,99

Vonný olej Divoká višňa. Sýta vôňa vonných olejov je vhodná na prevoňanie vzduchu v miestnostiach alebo v aute. Vhodné do aromalámp. Objem: 10 ml.

Kód: 1558
erotic 500x555
€2,99

Vonný olej Erotic. Sýta vôňa vonných olejov je vhodná na prevoňanie vzduchu v miestnostiach alebo v aute. Vhodné do aromalámp. Objem: 10 ml.

Kód: 1557
iris 500x555
€2,99

Vonný olej Iris. Sýta vôňa vonných olejov je vhodná na prevoňanie vzduchu v miestnostiach alebo v aute. Vhodné do aromalámp. Objem: 10 ml.

Kód: 1554
kava 500x555 (1)
€2,99

Vonný olej Káva. Sýta vôňa vonných olejov je vhodná na prevoňanie vzduchu v miestnostiach alebo v aute. Vhodné do aromalámp. Objem: 10 ml.

Kód: 1550
kokos vanilka 500x555
€2,99

Vonný olej Kokos Vanilka. Sýta vôňa vonných olejov je vhodná na prevoňanie vzduchu v miestnostiach alebo v aute. Vhodné do aromalámp. Objem: 10 ml.

Kód: 1556
maly budha 500x555
€2,99

Vonný olej Malý Budha. Sýta vôňa vonných olejov je vhodná na prevoňanie vzduchu v miestnostiach alebo v aute. Vhodné do aromalámp. Objem: 10 ml.

Kód: 1548
materina duska 500x555
€2,99

Vonný olej Materina dúška. Sýta vôňa vonných olejov je vhodná na prevoňanie vzduchu v miestnostiach alebo v aute. Vhodné do aromalámp. Objem: 10 ml.

Kód: 1553
medove kvety 500x555 (1)
€2,99

Vonný olej Medové kvety . Sýta vôňa vonných olejov je vhodná na prevoňanie vzduchu v miestnostiach alebo v aute. Vhodné do aromalámp. Objem: 10 ml.

Kód: 1850
mosus 500x555
€2,99

Vonný olej Mošus. Sýta vôňa vonných olejov je vhodná na prevoňanie vzduchu v miestnostiach alebo v aute. Vhodné do aromalámp. Objem: 10 ml.

Kód: 1549
Hore
Ďalšie produkty
93 položiek celkom
Späť do obchodu